21 April 2010 - 07:04 AMT
Համահայկական միջազգային երիտասարդական կենտրոնը (ՀՄԵԿ) մայիսի 1-ից նոյեմբերի 1-ը կանցկացնի ամենշաբաթյա շաբաթօրյակներ` նպատակ ունենալով մաքրել Հայրենական Մեծ պատերազմին նվիրված հուշարձանները` ողջ Հայաստանում:
Ակցիայի համակարգման նպատակով ապրիլի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՄԵԿ նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանի հանդիպումը համայնքային 155 ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ:
Համահայկական միջազգային երիտասարդական կենտրոնը ստեղծվել է 2008թ. ապրիլին` նպատակ ունենալով միավորել հայ երիտասարդությանն ընդհանուր գաղափարների շուրջ: Կենտրոնը մեծ ուշադրություն է դարձնում հայ-ռուսական երիտասարդական համագործակցության խորացման, ինչպես նաեւ պատմական հիշողության պահպանման հարցերին։

21 April 2010 - 07:04 AMT
С 1 мая по 1 ноября Всеармянский международный молодежный центр (ВММЦ) объявляет об организации еженедельных субботников с целью очистки территории памятников, посвященных Великой Отечественной Войне, по всей Армении.
Для обсуждения подробностей акции 21 апреля состоялась встреча президента ВММЦ Андраника Никогосяна с 155 представителями руководителей администраций сельских общин.
Всеармянский международный молодежный центр был создан в апреле 2008 года. Цель – консолидация армянской молодежи вокруг общих ценностей. Являясь политически независимым, центр придает большое значение укреплению армяно-российских отношений среди молодежи и сохранению общей исторической памяти.