21 April 2010 - 09:17 AMT
Երևանում ապրիլի 22-23-ը տեղի է ունենալու “Մենք կարդում ենք, խոսում և երգում ռուսերեն” 3-րդ միջդպրոցական մրցույթը
3-րդ Միջդպրոցական “Մենք կարդում ենք, խոսում և երգում ռուսերեն” մրցույթ-փառատոնը տեղի է ունենալու ապրիլի 22-23-ը Երևանում Մոսկվային տանը: Փառատոն-մրցույթի կազմակերպիչներն են “Սլավոնական տուն” հասարակական կազմակերպությունը, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունը և ՀՀ-ում “Ռուսհամագործակցության” ներկայացուցչությունը:
Փառատոնը նվիրված է Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 65-ամյակին:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում “Ռուսհամագործակցության” մամլո ծառայությունը, մրցույթը կազմված է երեք անվանակարգերից. “Ընթերցանություն”` Հայրենական Մեծ պատերազմի (ՀՄՊ) մասին բանաստեղծությունների արտասանում, “Խոսելը”` ՀՄՊ մասին պիեսից հատվածի ներկայացում մենախոսության և երկխոսության զարգացումը գնահատելու նպատակով, “Երգեցողություն”` ՀՄՊ մասին հայ կամ ռուս կոմպոզիտորի երգի կատարում:

21 April 2010 - 09:17 AMT
3-й Межшкольный фестиваль – конкурс «Мы читаем, говорим и поем по-русски» пройдет в ереванском Доме Москвы с 22 по 23 апреля. Организаторами фестиваля-конкурса являются общественная организация «Славянский дом», посольство России в Армении и представительство “Россотрудничества” в РА.
Фестиваль посвящен 65-тилетию победы в Великой Отечественной Войне.
Как сообщает пресс-служба представительства «Россотрудничество» в Армении, конкурс состоит из трех номинаций: «Чтение» – декламация стихотворения о ВОВ, «Говорение» – показ небольшого отрывка из пьесы о ВОВ с целью оценки развития монологической и диалогической речи, «Пение» – исполнение песни о ВОВ армянского или российского композитора.
Победители Фестиваля – Конкурса будут награждены дипломами, грамотами, специальными призами, а все участники сертификатами и подарками.