21 April 2010 - 11:59 AMT
Ռուսաստանի բանկային համակարգիզարգացմանգործում մեծ ներդրում ունեցած բանկային ոլորտի ներկայացուցիչներին, պետական և հասարակական գործիչներին Ռուսաստանի բանկերի միության XXI համագումարին հանձնվել են հատուկ պատվոգրեր: "Բանկային համակարգի զարգացման և կատարելագործման գործում մեծ ավանդ ունենալու համար" պատվոգրին արժանացել է "Յունիբանկ"-ի Խորհրդի նախագահ և ռուսաստանյան "Յունիաստրում Բանկ"-ի նախագահ Գագիկ Զաքարյանը:
"ՌոսԲիզնեսՔոնսալթինգ" գործակալության տվյալներով, 2009թ.-ին "Յունիաստրում Բանկ"-ը էապես ամրապնդել է իր դիրքերը, արձանագրելով միջինը 30% աճ գործունեության բոլոր ուղղություններով: Վարկային պորտֆելի ծավալով "Յունիաստրում Բանկ"-ը ՌԴ բանկային համակարգում զբաղեցրել է 36-րդ տեղը, վարկանիշային աղյուսակում բարձրանալով 18 կետով: Պայմանավորված վարկային պորտֆելի ծավալների աճի հետ, "Յունիաստրում Բանկ"-ն ակտիվների ծավալով ընդգրկվել է 50 ամենախոշոր ռուսաստանյան բանկերի ցուցակում, զբաղեցնելով 48-րդ տեղը: Ավանդային պորտֆելի մեծությամբ բանկը զբաղեցրել է 43-րդ տեղը:
"Յունիբանկ"-ի դիրքերըՀՀ բանկային համակարգում 2009թ.-ի արդյունքներովհետևյալնեն. ակտիվներ` 5-րդ տեղը, վարկային ներդրումներ` 5-րդ տեղը, արդյունաբերության ոլորտի վարկավորում` 1-ին տեղը, ֆիզիկական անձանց վարկավորում` 2-րդ տեղը, հիփոթեքային վարկավորում` 2-րդ տեղը, ավտովարկավորում` 1-ին տեղը, պարտավորություններ` 3-րդ տեղը, ժամկետային ավանդներ` 1-ին տեղը, դրամական փոխանցումներ` 1-ին տեղը:

21 April 2010 - 11:59 AMT
В честь завершения ХХI съезда Ассоциации российских банков состоялось вручение наград лучшим представителям банковского сообщества, государственным и общественным деятелям, за весомый вклад в развитие и укрепление банковской системы России. Почетный диплом “За большой вклад в развитие и совершенствование российской банковской системы” Ассоциация вручила председателю Совета армянского “Юнибанка” и президенту российского “Юниаструм Банка” Гагику Закаряну. Об этом говорится в сообщении пресс-службы ЗАО “Юнибанк”.
По данным агентства “РосБизнесКонсалтинг” “Юниаструм Банк” в 2009 году существенно упрочил свои позиции, улучшив показатели своей деятельности по основным направлениям бизнеса в среднем на 30%. По объему кредитного портфеля “Юниаструм Банк” занял 36-е место среди крупнейших российских банков, поднявшись на 18 пунктов по сравнению с данными 2008 года. Благодаря значительному увеличению кредитного портфеля, “Юниаструм Банк” вошел в 50 крупнейших банков по величине чистых активов, заняв 48 место в рэнкинге. По величине депозитного портфеля банк занял 43-е место.
Позиции “Юнибанка” в банковской системе Армении, по итогам 2009 года, следующие: активы – 5 место; общие кредитные вложения – 5 место; кредитование промышленного сектора – 1 место; кредитование физических лиц – 2 место; ипотечное кредитование – 2 место; автокредитование -1 место; обязательства -3 место; срочные депозиты – 1 место; денежные переводы -1 место.