21 April 2010 - 14:08 AMT
Ապրիլի 21-ին կայացավ զինվորների և նրանց ծնողների համար նախատեսված "Խաղաղ ծառայություն" բրոշյուրի երկրորդ հրատարակության շնորհանդեսը:
"Առաջին հրատարակությունը (2001թ.) արդարացրեց իրեն, և մենք որոշեցինք երկրորդ անգամ հրատարակել բրոշյուրը, քանի որ որոշակի փոփոխություններ են ներմուծվել բանակի մասին օրենքում",- մամլո ասուլիսում հայտնեց "Զինվորի մայր" հասարակական կազմակերպության նախագահ Գրետա Միրզոյանը:
Նրա խոսքով, գրքում ներկայացված են ՀՀ Ռազմական օրենսդրության կետերը, որոնց իմացությունը կօգնի կանխելու ՀՀ բանակի զինծառայողների իրավունքների խախտումները և պաշտպանել նրանց իրավունքները:
"Խաղաղ ծառայություն" բրոշյուրը հրապարակվել է "Զինվորի մայր" հասարակական կազմակերպության կողմից` Բաց հասարակության ինստիտուտի օժանդակության հիմնադրամի աջակցությամբ: Հրատարակության տպաքանակը կազմում է 30 հազար:

21 April 2010 - 14:08 AMT
21-го апреля состоялась презентация второго издания брошюры “Мирной службы” для солдат и их родителей.
“Первое издание (2001 год) оправдало себя, и мы решили опубликовать брошюру во второй раз, так как были внесены несколько изменений в закон об армии”,- в ходе пресс-конференции сказала председатель общественной организации “Мать солдата” Грета Мирзоян.
По ее словам, в книге представлены пункты Военного законодательства РА, знание, которых поможет предотвратить нарушения прав военнослужащих армии РА, а также защитить их права.
Брошюра “Мирной службы” опубликована общественной организацией “Мать солдата” при поддержке Фонда содействия Института открытого общества. Тираж издания составляет 30 тысяч.