22 April 2010 - 13:07 AMT
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն ապրիլի 21-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել “Հարավկովկասյան երկաթուղիներ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլինի հետ, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելեն երկաթուղու զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել կոնցեսիոն պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին, ընկերության կողմից կատարված ներդրումային ծրագրին, տրանսպորտային ծառայությունների որակի բարելավմանը, ինչպես նաև երկաթգծի կանոնադրությանը վերաբերող օրենսդրական կարգավորման խնդրին:
Հանդիպման վերջում պայմանավորվածություն էձեռք բերվել, որ առկա խնդիրներին մանրամասն ծանոթանալու նպատակով հաջորդ շաբաթ նախարար Մ.Վարդանյանը կայցելի “Հարավկովկասյան երկաթուղիներ” ընկերություն:

22 April 2010 - 13:07 AMT
21 апреля состоялась рабочая встреча министра транспорта и связи Армении Манука Варданяна с генеральным директором ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» (ЮКЖД) Шевкетом Шайдулиным, сообщает пресс-служба министерства.
В ходе встречи собеседники обсудили ряд вопросов, связанных с развитием железной дороги, в частности коснулись процесса реализации обязательств ЮКЖД согласно концессионному договору, инвестиционной программы компании, вопросы улучшения качества предоставляемых транспортных услуг, урегулирования законодательства, связанного с регламентом деятельности железной дороги.
По итогам встречи была достигнута договоренность относительно того, что Манук Варданян на следующей неделе посетит офис ЮКЖД с целью ознакомления с существующими проблемами в сфере железнодорожного транспорта.