22 April 2010 - 13:24 AMT
Հայաստանի կառավարությունը ապրիլի 22-ին կայացած նիստում հավանություն է տվել "ՀՀ 2009թ. պետբյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին" ՀՀ օրենքի նախագծին:
ՀՀ պետականկառավարման բոլոր մարմինները պարտավոր են մինչև ընթացիկ տարվա ապրիլի 26-ը ՀՀ ֆինանսների նախարարություն ներկայացնել հաշվետվության վերաբերյալ իրենց դիտողություններն ու առաջարկությունները:
ՀՀ ֆինանսների նախարարին հանձնարարվել է դրանց հիման վրա լրամշակել հաշվետվությունը և ապրիլի 28-ին ներկայացնել ՀՀ կառավարություն, վերջինիս հավանությունից հետո այն հաստատման համար կփոխանցվի ՀՀ ԱԺ:

22 April 2010 - 13:24 AMT
Правительство Армении на заседании 22 апреля одобрило проект закона РА «Об утверждении годового отчета об исполнении государственного бюджета РА на 2009 год».
Все органы государственного управления РА обязаны до 26 апреля текущего года представить в Министерство финансов РА свои замечания и предложения по отчету.
Министру финансов РА поручено на их основании доработать отчет, и 28 апреля текущего года представить его в правительство РА, после одобрения со стороны правительства он будет передан на утверждение НС РА.