23 April 2010 - 07:46 AMT
“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշով) աջակցեց Արևելյան Հայաստանի ազատագրման համար առաջին ռուս-պարսկական պատերազմի ժամանակ (1801-1813թթ) զոհված ռուս զինվորների հիշատակին նվիրված թխկիների պուրակի ստեղծմանը: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ին “ԱրմենՏելի” մամլո ծառայությունը, “Ռուսական Մշակույթի օջախ” հասարակական կազմակերպության կամավորները Լոռվա մարզում տնկել են զոհված զինվորների թվին համապատասխան 114 ծառ:
“Որպես ռուս ազգի ներկայացուցիչ և հայ ազգի բարեկամ, հպարտ եմ, որ շնորհիվ հենց մեր բարեկամության հնարավոր եղավ իրականացնել այս նախաձեռնությունը: Հուսով եմ, որ այս պուրակը կհիշեցնի մեր նախնիների փառավոր անցյալի մասին, կդառնա միասնության և մեր եղբայրական ժողովրդների լուսավոր ապագայի խորհրդանիշ”,- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Իր հերթին “Ռուսական Մշակույթի օջախ” հասարակական կազմակերպության նախագահ Ջուլիետա Կուզինան ասաց. “Մենք շնորհակալ ենք “ԱրմենՏել” ընկերությանը պուրակի ստեղծմանն աջակցելու համար: Կարծում ենք, որ սա արժանի տուրք է զինվորական փառքին և ռուս-հայկական բարեկամական կապերին”:
Ապրիլի 17-ին “ԱրմենՏել”-ը հայ լրագրողների հետ համատեղ Հաղթանակի զբոսայգում տնկեց 107 ծառ` հիմնելով “Լրագողների պուրակ”:

Посадка кленовой аллеи на месте гибели отряда русских воинов, сражавшихся вместе с армянским народным ополчением за освобождение Восточной Армении в годы первой русско-персидской войны (1801-1813) прошла в регионе Лори при поддержке ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline). Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел», добровольцы из общественной организации «Очаг русской культуры» в регионе Лори посадили 114 деревьев по числу погибших солдат.
«Как русский человек и патриот Армении я горд, что именно Beeline помог в осуществлении данной акции. Надеюсь, что эти деревья будут напоминать нам о славном прошлом наших предков, станут символом единства и светлого будущего наших братских народов» – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко. В свою очередь, председатель общественной организации «Очаг Русской Культуры», Джульетта Кузина сказала: «Мы благодарны компании «АрменТел» за поддержку в разбивки аллеи. Считаем, что это достойная дань уважения воинской славе и дружбе русского и армянского народов».
17 апреля 2010 года «АрменТел» совместно с армянскими журналистами, посадили 107 деревьев в городском парке «Ахтанак» (Парк Победы), основав «Аллею журналистов».