23 April 2010 - 13:29 AMT
Հաղորդագրությունն այն մասին, որ քաղաքի կենտրոնում լուսաֆորները շարքից դուրս են եկել և խցանումների պատճառ դարձել, չափազանցված էր: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց ՀՀ Ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ վարչության ավագ տեսուչ Արսեն Հարությունյանը:
Նրա խոսքով, լուսաֆորների աշխատանքի խախտման պատճառը էլեկտրականության անջատումն էր:
"Լուսաֆորները չեն աշխատել միայն Աբովյան և Կորյունի փողոցների ու Բաղրամյան և Կիևյան փողոցների խաչմերուկներում: Դա տևել է 50 րոպե: Այժմ լուսաֆորների աշխատանքը վերականգնված է, Երևանում երթևեկությունը կարգավորվել է",- ընդգծեց Հարությունյանը:
Նա հաղորդեց նաև, որ լուսաֆորների աշխատանքի խախտման հետևանքով խցանումներ չեն առաջացել, իսկ դժվարացած տրանսպորտային երթևեկությունը կարգավորվել է Ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների կողմից: "Ոչ մի լուսաֆոր էլեկտրաէներգիայի մատակարարման խախտման արդյունքում շարքից դուրս չի եկել",- նշեց Արսեն Հարությունյանը:

23 April 2010 - 13:29 AMT
Сообщение о том, что в центре города светофоры вышли из строя и стали причиной пробок, оказалась преувеличенным. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил старший инспектор оперативного управления Дорожной полиции РА Арсен Арутюнян.
По его словам, причиной сбоя работы светофоров стало отключение электричества.
“Светофоры не работали только на перекрестках улиц Абовяна и Корюна, улиц Баграмяна и Киевяна. Эта продолжалось 50 минут. Сейчас работа светофоров восстановлена, и движение в городе нормализовалось”,- подчеркнул Арутюнян.
Он сообщил также, что вследствие сбоя работы светофоров не было пробок, а затрудненное транспортное движение было урегулировано сотрудниками Дорожной полиции. “Ни один светофор в результате сбоя подачи электроэнергии не вышел из строя”,- отметил Арсен Арутюнян.