Երևանի թիվ 56 դպրոցի աշակերտներն արդեն 14 տարի ապրիլի 23-ին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակման միջոցառում են կազմակերպում: Ավանդույթի համաձայն, միջոցառումն սկսվում է դրամահավաքությամբ և ավարտվում Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցով:
Այդ նույն օրն էլ ի մի են բերվում դրամական միջոցները և հավաքված գումարը հանձնում են “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամին:
“Երևանի թիվ 56 դպրոցի աշակերտներն արդեն 14 տարի է, ինչ “Հայաստան” հիմնադրամի տարբեր ծրագրերի են մասնակցնում, և նվիրատվություն են կատարում համաձայն “Երկու ծաղիկներից մեկը դնել Ծիծեռնակաբերդի հուշակոթողին, մյուս ծաղկի գումարը նվիրաբերել` որպես ազգային տուրք” կարգախոսի, – գրված է “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի հաղորդագրության մեջ:

26 April 2010 - 08:34 AMT
Ученики одной из ереванских школ уже 14 лет 23 апреля проводят мероприятие, посвященное памяти жертв Геноцида армян
Ученики ереванской школы №56 уже 14 лет 23 апреля проводят мероприятие, посвященное памяти жертв Геноцида армян. По традиции, мероприятие начинается сбором средств и заканчивается посещением Мемориала памяти жертв Геноцида армян Цицернакаберд. В тот же день подводятся итоги кампании и по сбору средств, и собранная сумма передается Всеармянскому фонду “Айастан”.
«Ученики ереванской школы №56 уже 14 лет являются участниками различных программ фонда “Айастан”, делая пожертвования в соответствии с лозунгом: «Один цветок возложить к Мемориалу жертв Геноцида армян, а деньги на второй цветок внести в качестве национального вклада»,- говорится в сообщении Всеармянского фонда “Айастан”.