2010 թ. “Ոսկրածուծի դոնորների հայկական ռեեստր” բարեգործական հիմնադրամը իր գործունեության տասնամյակը նշելով` ապրիլի 26-ին ՀՀ ԱԺ-ում ակցիա էր կազմակերպել:
Ակցիային միացավ ԱԺ 30 պատգամավոր և արյուն հանձնեց` որպես ողնուղեղի ոսկրածուծի դոնոր:
“Արյուն հանձնող 30 պատգամավորների թվում էր նաև ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ընդգծեց.”Ես համարում եմ, որ բոլորովին կարիք չկա խորհրդարանում այս արարողությունը կատարելու, կարելի էր այն պոլիկլինիկայում կատարել` առանց անտեղի հետաքրքրություն առաջացնելու”, – ՀՀ ԱԺ-ից հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը:

Отмечающий в 2010 году десятилетие своей деятельности Благотворительный фонд “Армянский реестр доноров костного мозга” (АРДКМ) 26 апреля провел акцию в Национальном собрании РА.
К акции присоединились 30 депутатов Национального собрания, которые сдали кровь на донорство костного мозга.
“Среди 30 депутатов, сдавших кровь на донорство костного мозга был и председатель НС Армении Овик Абрамян. В свою очередь, руководитель фракции АРФ Дашнакцутюн Ваан Ованесян, посчитал нужным подчеркнуть: “Я считаю совершенно не нужным проведение данной процедуры в парламенте, можно было бы всю эту процедуру провести в поликлинике, без привлечения неуместного интереса”, – передает корреспондент PanARMENIAN.Net из парламента РА.