30 April 2010 - 11:04 AMT
Ապրիլի 30-ին Հայաստանի կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի մշակման մշտապես գործող բարձրագույն խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Խորհուրդը որոշում է ընդունել Հայաստանի Հանրապետության 2011-2013 թվականների պետական բյուջեներից իրականացվելիք բյուջետային ծախսերի ֆինանսավորման կողմնորոշիչ չափաքանակները հաստատելու մասին։
Որոշման համաձայն` այդ չափաքանակները կտրամադրվեն ՀՀ պետական կառավարման մարմիններին ոլորտային 2011-2013 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի նախագծերն ավարտուն տեսքի բերելու համար։

30 апреля в правительстве Армении состоялось заседание верховного совета по обработке среднесрочной государственной программы, которое возглавлял председатель совета – премьер-министр РА Тигран Саркисян.
На заседании было принято решение об утверждении ориентировочных размерах финансовых расходов, реализуемых из госбюджетов 2011-2013 г.г.
Согласно решению, эти размеры финансовых расходов будут предоставлены госорганам на 2011-2013 г.г. для завершения среднесрочных расходных проектов по соответствующим сферам.