30 April 2010 - 12:09 AMT
Ապրիլի 26-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 57,226,141 ԱՄՆ դոլար` 386.40 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 54,678,847 ԱՄՆ դոլար` 388.51 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
"ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.17 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.19 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ապրիլի 19–ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 13.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 35.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

30 Апрель 2010 - 12:09 AMT
С 26 по 30 апреля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 57,226,141 долларов США по 386.40 драмов/1 доллар США и продано 54,678,847 долларов США по 388.51 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,850,000 долларов США по 385.17 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 800,000 по 385.19 драмов/1 доллар США.
С 19 по 25 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 13.6 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 35.7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.