1 May 2010 - 11:36 AMT
Ապրիլի 28-ից «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն առաջարկում է նոր ծառայություն` անհատական պահատեղերի վարձակալում` արժեքավոր ապրանքների և փաստաթղթերի ապահով պահպանման նպատակով: Պահատեղերը կարող են վարձակալել ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ` իրավաբանական անձիք: Բանկն առաջարկում է չորս չափսերի պահատեղեր: Վարձակալության ժամկետը` սկսած մեկ օրից մինչև մեկ տարի: Փոքր չափսի պահատեղի մեկ օրվա վարձավճարը կազմում է 1000 ՀՀ դրամ: Ամենամեծ պահատեղի գինը օրեկան կազմում է 2500 ՀՀ դրամ:
Կախված պահպանման ժամկետից` գործում է նաև վճարման ճկուն սանդղակ. որքան երկար է ժամկետը, այնքան փոքր է օրեկան վարձավճարը: Արժեքավոր իրերի հետ աշխատելու համար Բանկը հաճախորդին տրամադրում է առանձին հարմարավետ տարածք` առանց տեսախցիկի վերահսկողության և ապահովված բարձր կոնֆիդենցիալությամբ:
Բանկի պահատեղերը հագեցած են ժամանակակից պաշտպանական համակարգերով, որոնք հնարավորություն են տալիս ապահովելու լիարժեք անվտանգություն և կոնֆիդենցիալություն: Բանկի կողմից նաև նախատեսվում է երրորդ անձանց կողմից անհատական պահատեղերի օգտագործման հնարավորություն:

1 May 2010 - 11:36 AMT
С 28 апреля ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» предлагает клиентам воспользоваться новой услугой – арендой индивидуальных сейфовых ячеек для надежного хранения ценностей и документов, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, арендовать банковскую ячейку могут как физические, так и юридические лица. Банк предлагает ячейки четырех типов в зависимости от их размера. Срок аренды сейфа – от одного дня до одного года. В случае необходимости срок договора может быть продлен, либо досрочно расторгнут. Стоимость одного дня аренды сейфовой ячейки малого размера составляет 1000 драмов, самая большая ячейка обойдется в 2 500 драмов в сутки.
Существует также прогрессивная шкала платы в зависимости от срока хранения: чем больше срок, тем меньше стоимость аренды в сутки. Для работы с ценностями банк предоставляет отдельное помещение и условия полной конфиденциальности.
Сейфовое хранилище банка оснащено современными охранными системами, позволяющими обеспечить полную безопасность, помимо этого, банком предусмотрена возможность пользования индивидуальным сейфом доверенными третьими лицами.