4 May 2010 - 12:50 AMT
Գործազրկության մակարդակը Հայաստանում 2010 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին կազմել է 7,3 տոկոս` 2009 թվականի հունվար-մարտ ամիսների 6,7 տոկոսի դիմաց: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, «Զբաղվածության պետական ծառայության» կողմից գրանցված գործազուրկների թիվը կազմել է 84 400 մարդ: Ընդ որում, մարտի 31-ի դրությամբ աշխատուժի պաշտոնական պահանջարկը Հայաստանում կազմել է 881 մարդ կամ 98 գործազուրկ 1 թափուր տեղի համար:
Բացի այդ, տնտեսապես ակտիվ բնակչության ընդհանուր թիվը 2010թ. հունվար-մարտ ամիսներին կազմել է 1 157 700 մարդ, որոնցից զբաղված է 1 073 400-ը:
Մարտի վերջի դրությամբ, գործազուրկների ընդհանուր թվից նպաստ է ստացել 26 300 մարդ 2009թ. մարտի վերջի 17 900-ի դիմաց: Ամենամսյա նպաստի միջին չափը նշված շրջանում կազմել է 16 270 դրամ 2009 թվականի մարտի 15 834 դրամի դիմաց:

4 May 2010 - 12:50 AMT
Уровень безработицы в Армении в январе-марте текущего года составил 7,3% против 6,7% в январе-марте 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, число официально зарегистрированных агентством “Государственная служба занятости” безработных составило 84 400 человек. При этом по состоянию на 31 марта официальный спрос на рабочую силу в Армении составлял 881 человек или 98 безработных на 1 вакантное место.
Кроме того, общее число экономически активного населения в январе-марте 2010 года составило 1 157 700 человек, из них заняты – 1 073 400 человек.
По состоянию на конец марта из общего числа безработных пособие получали 26 300 человек против 17 900 человек на конец марта 2009 года. Средний размер ежемесячного пособия за указанный период составил 16 270 драмов против 15 834 драмов – в марте 2009 года.