4 May 2010 - 14:12 AMT
Մայիսի 3-ին, մոտավորապես ժամը 18.00-ին Մառնեուլի-Շուլավերի հատվածում գյուղի անչափահասների մի խումբ քարկոծել է Թբիլիսի-Երևան ուղևորատար գնացքը, հաղորդում է «Հարավ-կովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ մամլո ծառայությունը: Ուղևորներից ոչ ոք չի տուժել, կոտրվել է ընդամենը վագոնի երկու ապակի:
Գնացքի պետ Պավել Միրզոյանը միջադեպի մասին անմիջապես հաղորդել է Վրաստանի երկաթուղու համապատասխան ծառայությանը: Վրացական կողմի ներկայացուցիչները դեպքի վայր հասնելով, ակտ են կազմել: Նրանք պաշտոնապես ներողություն են խնդրել և վստահեցրել են, որ վնասը կհատուցվի:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Վրաստանի ոստիկանության իրավապահ մարմինները փաստի առնչությամբ հետաքննություն են կատարում:

4 May 2010 - 14:12 AMT
3 мая около 18:00 на перегоне Марнеули-Шулавер сельскими подростками был забросан камнями пассажирский поезд Тбилиси-Ереван, сообщает пресс-служба ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”. В результате этого инцидента разбиты 2 окна вагона, никто из пассажиров не пострадал.
Начальник поезда Мирзоян Павел оперативно сообщил о данном инциденте в соответствующие службы Грузинской железной дороги, представители которых по прибытии поезда на станцию составили акт. Сотрудники Грузинской железной дороги принесли официальные извинения и заверили, что ущерб, нанесенный вследствие произошедшего факта, будет компенсирован.
Как отмечается в сообщении, по данному факту правоохранительными органами Полиции Грузии ведетсяследствие.