7 May 2010 - 11:24 AMT
Այսօրվա դրությամբ «Արմավիա» ընկերությունը փոխադրել է շուրջ 170000 մարդ, մայիսի 7-ին լրագրողներին է հայտնել «Արմավիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Նորայր Բելլույանը: «Դա 4,5 տոկոսով ավելի է, քան նախորդ տարի»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է սակագնային քաղաքականությանը, ապա ըստ Բելլույանի, լուրջ փոփոխություններ այս տարի չեն ակնկալվում` բացառությամբ սեզոնային գործոնի: «Ընդհանուր առմամբ, մեր գները բավական էժան են և մատչելի ուղևորների համար»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով ընկերության ծրագրերին` Բելլույանն ասել է, որ մինչև ընթացիկ տարվա ավարտը կբացվի ևս 10 նոր ուղղություն: «Առաջիկայում կբացվեն չվերթեր դեպի Վարշավա, Բարսելոնա, Արխանգելսկ և այլ քաղաքներ»,-ասել է նա:
Բելլույանը հավելել է նաև, որ ակտիվ բանակցություններ են ընթանում ամերիկացիների հետ` Լոս Անջելեսի հետ ուղիղ հաղորդակցություն բացելու վերաբերյալ: «Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե ինչպես իրեն կդրսևորի հակառակ կողմը, իսկ մենք արդեն թույլտվություն ստացել ենք»,-պարզաբանել է նա:

7 May 2010 - 11:24 AMT
На сегодняшний день авиакомпания «Армавиа» перевезла порядка 170 000 человек, сообщил журналистам 7 мая генеральный директор компании «Армавиа» Норайр Беллуян. «Это на 4,5% больше, чем в прошлом году», – сказал он.
Что же касается тарифной политики, то, по словам гендиректора, серьезных изменений в текущем году не ожидается, за исключением фактора сезонности. «В целом же, наши цены достаточно дешевые и доступны для пассажиров», – заверил он.
Говоря о планах компании, Норайр Беллуян сообщил, что до конца текущего года будет открыто до 10 новых направлений. «В ближайшее время будет открыт рейс в Варшаву, Барселону, Архангельск и другие», – добавил он.
Касаясь расширения географии полетов, гендиректор компании «Армавиа» сказал, что активно ведутся переговоры с американской стороной об открытия прямого воздушного сообщения с Лос-Анжелесом. «Все зависит от того, как поведет себя противоположная сторона, а соответствующее разрешение от нашей стороны мы уже получили», – пояснил он.