11 May 2010 - 13:44 AMT
Հայաստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատը մշակում է տեղական արտադրանքի արտահանումը խթանող ծրագիր: Այդ մասին «Արտֆուդ» ընկերության նոր հոսքագծի թողարկման շրջանակներում մայիսի 11-ին Արտաշատի մարզում լրագրողներին հայտնել է ՀՀ ԱԱՊ նախագահ :
Մասնավորապես, նրա խոսքերով ՀՀ ԱԱՊ-ն մտադիր է օգտվել աշխարհի 20 երկրներում գտնվող ներկայացուցչությունների ծառայություններից` տեղական արտադրողի արտադրանքը խթանելու համար: «Մենք այդքան շատ ընկերություն չունենք, որոնք ի վիճակի են զբաղվել արտահանմամբ, որի պատճառով մենք համագործակցում ենք մեր ներկայացուցչությունների հետ` այդ ապրանքների մարկետինգն ապահովելու նպատակով»,- ասել է նա:

11 May 2010 - 13:44 AMT
Торгово-промышленная палата (ТПП) Армении разрабатывает программу, направленную на решение проблем, связанных с экспортом местной продукции. Об этом журналистам в Арташатской области Армении в рамках запуска новой производственной линии компании «Артфуд» 11 мая сообщил председатель ТПП РА Мартин Саркисян.
В частности, по его словам, ТПП РА намерена воспользоваться услугами своих представительств в 20 странах мира (США, Канада, Греция, Беларусь), чтобы продвигать продукцию местного производства. «У нас не так много компаний, которые в состоянии заниматься экспортом, в силу чего мы сотрудничаем с нашими представительствами, чтобы обеспечить маркетинг этих товаров», – сказал он.
Арташатская компания «Артфуд» запустила новую производственную линию натуральных соков «Амаре», стоимостью в 2,2 млн. евро.