14 May 2010 - 08:51 AMT
Հայաստանի Հասարակական ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) միչև մայիսի վերջ կքննարկի «Երևան-ջուր» ՓԲԸ-ի հայտը Երևանում ջրի սակագների բարձրացման մասին, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է ընկերության մամլո ծառայության ղեկավար Մուրադ Սարգսյանը:
Միաժամանակ ՀԾԿՀ մամլո քարտուղար Մարիամ Ստեփանյանն ասել է, որ առաջիկա շաբաթում նշանակվելու է հայտը քննարկելու օրը:
«Երևան-ջուր» ՓԲԸ-ը 2010-ի փետրվարի 6-ին դիմել է ՀԾԿՀ` Երևանում ջրամատակարարման սակագինը վերանայելու համար, որը 2010-ի հուլիսին կարող է ավելանալ 14.3 տոկոսով` 181 դրամից դառնալով 206.98 դրամ:

14 May 2010 - 08:51 AMT
Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) до конца мая рассмотрит заявку ЗАО «Ереван-джур» о повышении тарифа на воду в Ереване, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель пресс-службы компании Мурад Саркисян.
При этом пресс-секретарь КРОУ Мариам Степанян сказала, что в ближайшую неделю будет назначена дата рассмотрения заявки.
ЗАО «Ереван-джур» 6 февраля 2010 года обратилось в КРОУ с заявкой о пересмотре тарифа на водоснабжение в Ереване, который в июле 2010 года может увеличиться на 14,3% – с 181 до 206,98.