17 May 2010 - 06:31 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ն որոշում է ընդունել խոշոր և միջին բիզնեսի վարկավորման տոկոսադրույքի նվազեցման վերաբերյալ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Հայաստանում հիմնական գործունեություն ծավալող իրավաբանական անձիք, անհատ ձեռներեցներ, որոնց համախառն տարեկան հասույթը կազմում է 1 մլրդ. դրամ և ավելի, կարող են ստանալ բիզնես վարկեր արդյունավետ տոկոսադրույքով` սկսած տարեկան 10 տոկոսից:
Նոր գնային կատեգորիայով բանկն առաջարկում է կարճաժամկետ, միջին ժամկետային և երկարաժամկետ վարկային գործիքներ: Յուրաքանչյուր վարկառուի նկատմամբ կիրառվում է անհատական մոտեցում` կախված վարկային գործարքի կառուցվածքից:

17 May 2010 - 06:31 AMT
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» приняло решение о снижении процентных ставок по кредитованию крупного и среднего бизнеса, сообщает пресс-служба банка. Юридические лица, частные предприниматели, осуществляющие основную деятельность на территории Армении, валовая годовая выручка которых составляет от 1 млрд. драмов, могут получить бизнес кредиты с эффективной процентной ставкой от 10% годовых.
Как отмечается в сообщении, в новой ценовой категории банком предлагаются краткосрочные, среднесрочные и долгосрочные кредитные инструменты. В отношении каждого заемщика применяется индивидуальный подход в зависимости от структуры кредитной сделки.