19 May 2010 - 11:14 AMT
2010թ.-ի առաջին եռամսյակի տվյալներով «Յունիբանկ»-ը ժամկետային ավանդների գծով պահպանել է առաջատարի իր դիրքերը ՀՀ բանկային համակարգում: Բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, բանկի ժամկետային ավանդների ծավալը կազմել է 73,7 մլրդ դրամ, որից 48 մլրդ դրամը` ֆիզիկական անձանց ավանդները: Անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, 2010թ.-ի առաջին եռամսյակում «Յունիբանկ»-ի ժամկետային ավանդների ծավալը աճել է 67,5 տոկոսով: Այդպիսով «Յունիբանկ»-ը արդեն մի քանի տարի է ՀՀ բանկային համակարգում ժամկետային ավանդների գծով զբաղեցնում է առաջին դիրքը: Բանկի ցպահանջ ավանդների ծավալը 31.03.2010թ.-ի դրությամբ կազմել է 14 մլրդ դրամ, աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ` ավելի քան 52 տոկոս:
Ինչպես նշեց «Յունիբանկ»-ի մանրածախ ավանդների վարչության պետ Դիանա Ջեյրանյանը, ավանդների զգալի ներհոսքը պայմանավորված է նոր ավանդատեսակների մշակմամբ և գրավիչ տոկոսադրույքերով: «Մենք կշարունակենք նոր ավանդատեսակների մշակումը ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց համար: Մեր հիմնական խնդիրը մրցակցային առավելությունների ապահովումն է, այդ թվում` յուրաքանչյուր ավանդատուի նկատմամբ անհատական մոտեցման ցուցաբերումը»,- ասում է Դիանա Ջեյրանյանը:

19 May 2010 - 11:14 AMT
“Юнибанк” сохранил лидирующую позицию по объему привлеченных срочных депозитов в банковской системе РА
По итогам первого квартала 2010 года “Юнибанк” по объему срочных депозитов сохранил лидирующую позицию в банковской системе РА. Согласно сообщению пресс-службы банка, объем срочных депозитов “Юнибанка” составил 73,7 млрд. драмов, 48 млрд. драмов из которых – депозиты физических лиц. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года, в первом квартале 2010 года объем срочных депозитов “Юнибанка” возрос на 67,5%. Величина депозитов до востребования по состоянию на 31 марта 2010 года составила 14 млрд. драмов, рост по сравнению с прошлогодним показателем составил свыше 52%.
Как отметила начальник управления по розничным депозитам “Юнибанка” Диана Джейранян, приток большого объема депозитов обусловлен расширением продуктовой линейки и привлекательными процентными ставками. “Мы планируем продолжить работу по разработке специальных предложений, как для физических, так и юридических лиц. Наша главная задача – обеспечение конкурентных преимуществ, в том числе применение индивидуального подхода к каждому вкладчику”, – сказала она.