19 May 2010 - 15:53 AMT
Հայաստանի խորհրդարանում կառավարական ժամի ընթացքում ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանն առաջարկեց կառավարությանը թույլ տալ Ոստիկանության ակադեմիայի բոլոր դիմորդներին հանձնել քննությունները, ծառայել բանակում և հետո արդեն վերադառնալ ուսման:
Ի պատասխան այդ առաջարկի, Հայաստանիի արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանը նշեց, որ այդ դեպքում կառաջանան տեխնիկական խնդիրներ` կապված ուսումնական գործընթացը կազմակերպելու հետ, քանի որ չծառայած դիմորդների հետ ակադեմիա են դիմում մի քանի ծառայածներ: «Այդ դեպքում ակադեմիայի առաջին կուրսում սովորելու են առավելագույնը 5-6 ուսանողներ, որոնց ուսումնական գործընթացի կազմակերպումը բավական պրոբլեմատիկ կլինի»,- ասել է նա:

В ходе правительственного часта в парламенте Армении. секретарь фракции АРФ Дашнакцутюн Артюша Шахбазян предложил правительству позволить всем абитуриентам, подготовившимся к приему в Полицейскую академию в 2010 году сдать экзамены, отслужить в армии, и уже потом вернуться к учебе.
В ответ на это предложение министр юстиции Армении Геворг Даниелян заметил, что в таком случае возникнут технические проблемы в связи с организацией учебного процесса, так как наряду с не отслужившими абитуриентами, в академию поступают несколько отслуживших. “В таком случае, на первом курсе академии будет обучаться максимум 5-6 студентов, организация учебного процесса которых будет весьма проблематичной”, – подчеркнул он.