20 May 2010 - 14:10 AMT
Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010 թվականի հունվար-ապրիլին Հայաստանում միջին ամսական անվանական աշխատավարձն աճել է 7,5%-ով` համեմատած 2009 թվականի նույն շրջանի հետ և կազմել 104058 դրամ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, ընդ որում, ընթացիկ տարվա ապրիլին մարտի համեմատ աշխատավարձի մակարդակն աճել է 1,8%-ով:
Դրա հետ մեկտեղ բյուջետային կազմակերպություններում աշխատավարձն աճել է 3,9%-ով` կազմելով 83695 դրամ, իսկ արտաբյուջետային կազմակերպություններում աճել է 10,8%-ով` կազմելով 133568 դրամ:
Միևնույն ժամանակ պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների քանակը Հայաստանում 2010 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին, համեմատած 2009 թվականի նույն շրջանի հետ, աճել է 4,9%-ով և կազմել 85200 մարդ: Ընդ որում, ապրիլին մարտի համեմատ գործազուրկների քանակն ավելացել է 0,9%-ով:

20 May 2010 - 14:10 AMT
По оперативным статистическим данным, в январе-апреле 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 7,5% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 104058 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в апреле по сравнению с мартом текущего года уровень заработной платы вырос на 1,8%.
При этом заработная плата в бюджетных организациях выросла на 3,9%, составив 83695 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 10,8%, составив 133568 драмов.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в январе-апреле 2010 года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, увеличилось на 4,9%, составив 85 200 человек. При этом в апреле по сравнению с мартом число безработных увеличилось на 0,9%.