22 May 2010 - 11:54 AMT
«Վերջին զանգի» օրը 10 Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների արդյունքում տուժել է 13 մարդ, զոհվել է 1 մարդ
Հայաստանում մայիսի 21-ին` վերջին զանգի օրը գրանցվել է ՃՏՊ 10 դեպք, որի հետևանքով տուժել է 13 մարդ, իսկ մեկը զոհվել է: Այս մասին հաղորդել է ՃՏՈ պետ Նորիկ Սարգսյանը` մայիսի 22-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ: Նա հայտնել է, որ զոհված անձը մեքենայի անսարքության հետևանքով առաջացած վթարի զոհ է դարձել և այդ վթարը որևէ առնչություն չի ունեցել օրվա տոնական իրադարձության հետ:
Նորիկ Սարգսյանի խոսքերի համաձայն, այս տարի վերջին զանգի օրվա ճանապարհային երթևեկության ընդհանուր պատկերը նույնն էր, ինչ-որ անցյալ տարի: Տուգանային հրապարակ է տարվել 60 մեքենա, որոնց վարորդների մեծ մասն անչափահասներ են եղել: Անցյալ տարի ՃՏՊ-երից 4 զոհ ավելի էր եղել, թեև «2009 թ. անչափահասների մասնակցությամբ որևէ պատահար չէր գրանցվել»:

22 May 2010 - 11:54 AMT
В день последнего звонка, 21 мая в Армении было зарегистрировано 10 случаев Дорожно-транспортных происшествий, в результате которых пострадало 13 человек, один погиб. Об этом сообщил начальник Дорожно-патрульной службы Армении Норик Саркисян на пресс-конференции 22 мая. Однако, он добавил, что погибший не был выпускником: авария случилась на таллинской дороге (Арагоцотнская област) в результате неисправности автомобиля.
По словам Норика Саркисяна, в целом, картина с дорожным движением день “Последнего звонка” в этом году похожа на прошлогоднюю: на штрафплощадку отвезено 60 автомобилей, половина водителей которых были несовершеннолетними. Как отметил полковник Саркисян, в этом году число жертв ДТП в день “Последнего звонка” сократилось на 4 человека, “хотя в 2009 году ДТП с участием несовершеннолетних не были зафиксированы ”. “В этом году дорожная полиция Армении развернула более масштабные работы по предотвращению ДТП, так как в ряде областей Армении “Последний звонок” празднуется и сегодня”,- подчеркнул командир первого офицерского батальона Дорожной полиции Армении, майор Арсен Аршакян.