1 June 2010 - 10:09 AMT
Բիզնես-գործընթացների կառավարման արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում հաստատվել են ներդրումային ծրագրի նախագծերը. «Տրանսպորտային ծառայությունների զարգացում», «Դեպոյի տնտեսության արդիականացում», «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացում», «Հակաճգնաժամային ծրագիր», «ՀԿԵՈՒ նախագծերը որպես զարգացման ազգային ծրագրեր»:
Ինչպես հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը, այս նախագծերը նպաստելու են կազմակերպության կատարելագործմանը և ՀԿԵՈՒ ներդրումային գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը, հսկողության պատասխանատվության բարձրացմանը ներդրումային միջոցների նպատակային օգտագործման նկատմամբ:
«Երկաթուղու միջնաժամկետ ներդրումային ծրագրի իրագործումը 2010-2012թթ. անցկացվելու է նախագծային կառավարման սկզբունքով»,- ասվում է հայտարարությունում:

В целях повышения эффективности управления бизнес-процессами в ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”утверждены следующие проекты инвестиционной программы: «Развитие транспортных узлов», «Модернизация деповского хозяйства», «Развитие информационных технологий», «Антикризисная программа», «Проекты ЮКЖД, как национальные программы развития».
Как сообщает пресс-служба компании, данные проекты будут способствовать совершенствованию организации и повышению эффективности инвестиционной деятельности ЮКЖД, усилению контроля ответственности за целевым использованием инвестиционных средств перехода от системы линейного управления затратами к системе управления результатами дороги.
«Реализация среднесрочной инвестиционной программы дороги на 2010-2012 годы будет проводиться по принципу проектного управления», – отмечается в сообщении.