1 June 2010 - 10:50 AMT
Հունիսի 1-ին Երաևնում բացվել է ժողովրդական ստեղծագործությունների ցուցահանդես: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) աջակցեց երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված ժողովրդական ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի անցկացմանը: Ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված են կիրառական արվեստի և կերպավերստի աշխատանքներ, կշարունակվի 7 օր, հայտնել են ՙԱրմենՏել՚-ի մամլո ծառայությունում:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը ավանդաբար աջակցում է երեխաների բարոյահոգեբանական դաստիարակությանն ուղղված ծրագրերին, որոնք իրականացվում են “Beeline հանուն լուսավոր ապագայի” կարգախոսի ներքո: Այստեղ ներկայացված արվեստի գործերը պետք է տեսնեն ոչ միայն երեխաներ այլ նաև մեծահասակներ: Համոզված եմ, որ ցուցահանդես այցելած յուրաքանչյուր մարդ մեծ բավականություն կստանա: Մենք ուրախ ենք, որ կարողացանք աջակցել նաև այս ծրագրին»,- նշեց ՙԱրմենՏել՚ ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ցուցահանդեսն անց է կացվում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Միջոցառումը կազմակերպվել է “Աշխարհի հայ նկարիչների միության” կողմից:

Выставка произведений народного творчества, посвященной международному Дню защиты детей открылась 1 июня в Ереване. Выставка, организованная при поддержке ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) продлится 7 дней, на ней представлены более 100 работ армянских мастеров изобразительного и прикладного искусства. Об этом PanARMENIAN.Net сообшили в пресс-службе “АрменТел”.
«Компания «АрменТел» традиционно содействует проектам, направленным на духовно-нравственное воспитание детей и молодежи, объединяя их лозунгом «Beeline для яркого будущего Армении». Произведения искусства, представленные здесь, достойны того, что бы их увидело как можно большее число не только детей, но и взрослых. Уверен, что выставка в этот праздничный день подарит посетителям массу положительных эмоций. Мы искренне рады, что смогли оказать содействие этому проекту», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Выставка проходит под высоким патронажем премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна. Организатором мероприятия является «Союз Армянских Художников Мира».