2 June 2010 - 14:53 AMT
Սինգապուրում Հայաստանի նորանշանակ դեսպան Արմեն Սարգսյանը (նստավայրը` Պեկին) Սինգապուր կատարած իր այցի շրջանակներում հանդիպում ունեցավ երկրի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար (միաժամանակ Սինգապուրի տրանսպորտի նախարար) Ռեյմոնդ Լիմի հետ: Քննարկվեցին Հայաստանի և Սինգապուրի միջև քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունների խթանման, միջազգային կազմակերպություններում երկկողմ համագործակցության ակտիվացման հարցեր:
Պրն. Լիմը տեղեկացրեց, որ փորձի փոխանակման առումով Սինգապուրը պատրաստ է Հայաստանին տրամադրել խորհրդատվություն, ինչպես նաև կազմակերպել հատուկ կրթական ծրագրեր և դասընթացներ տնտեսության տարբեր բնագավառներում աշխատող ՀՀ քաղծառայողների համար:
Սինգապուրի առևտրի և արդյունաբերության նախարար Լիմ Հընգ Կիանգի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում հիմնականում խոսվեց երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման և գործարար շրջանակների միջև կապեր հաստատելու անհրաժեշտության մասին: Դեսպան Սարգսյանը նշեց, որ Հայաստանում արտադրվող որոշ ապրանքատեսակներ, մասնավորապես` բնական հյութեր, արդեն իսկ տեղ են գտել Սինգապուրի շուկայում, ինչպես նաև ներկայացված են այս օրերին ընթացող «Սինգապուրի սննդի էքսպո-2010» ցուցահանդեսում, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

2 June 2010 - 14:53 AMT
Новоназначенный посол Армении в Сингапуре Армен Саркисян в рамках своего визита в Сингапур встретился с исполнителем обязанностей министра иностранных дел страны Реймондом Лимом. Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы стимулирования политических и экономических отношений между Арменией и Сингапуром и двустороннего сотрудничества в международных организациях.
Реймонд Лим сообщил, что с целью обмена опытом Сингапур готов предоставить Армении консультации, а также организовать специальные образовательные программы и курсы для работников госслужбы РА, работающих в различных сферах экономики.
Кроме того, во время встречи с министром торговли и промышленности Сингапура Лимом Хнг Киангом в основном были обсуждены вопросы развития торгово-экономических отношений и необходимость установления связей между бизнес кругами двух стран. Посол Армении отметил, что уже сейчас некоторые виды армянских товаров, в частности натуральные соки, нашли свое место на сингапурском рынке, а также представлены в проходящей в эти дни выставке Singapore Food Expo 2010.