7 June 2010 - 09:24 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլինի հրամանով, 2010 թվականի հունիսի 1-ից Մասիս սորտավորման կայարանը ներառվել է Երևան գծակայարանային միավորման կազմի մեջ (Երևան ԳԿՄ):
ՀԿԵՈՒ մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, ընկերության կառուցվածքում տվյալ փոփոխությունը կապված է արտադրական անհրաժեշտության հետ` փոխադրման գործընթացի կառավարման համակարգի, շարժման կառավարման կառույցի տեխնոլոգիայի կատարելագործման, գործադիր դիսցիպլինայի, շահագործման աշխատանքի կազմակերպման գործում որակի ու օպերատիվության բարձրացման նպատակով: Համապատասխանաբար, փոփոխություններ տեղի կունենան Մասիս և Երևան կայարանների տեխնոլոգիական գործընթացներում: « Մասիս կայարանի աշխատողների ազատված անձնակազմը աշխատանքի կտեղավորվի ՀԿԵՈՒ զանազան կառույցային բաժանմունքներում »,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Согласно приказу генерального директора ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” Шевкета Шайдуллина, с 1 июня 2010 года сортировочная станция Масис включена в состав линейно-станционного объединения Ереван (ЛСО Ереван).
Согласно сообщению пресс-службы ЮКЖД, данное изменение в структуре компании связано с производственной необходимостью в целях совершенствования системы управления перевозочным процессом, технологии структуры управления движением, повышения исполнительской дисциплины, качества и оперативности в организации эксплуатационной работы. Соответственно, произойдут изменения в технологических процессах станций Масис и Ереван. «Высвободившийся контингент работников станции Масис будет трудоустроен в различных структурных подразделениях ЮКЖД», – отмечается в сообщении.