8 June 2010 - 11:58 AMT
Հունիսի 9-ին Հայաստանում Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի (ԳՄՌԿ) ցուցասրահում կբացվի Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակին նվիրված մանկական նկարների ցուցահանդես`«Թող լինի միշտ արևը, թող լինի միշտ խաղաղությունը» խորագրով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը, ցուցահանդեսում կներկայացվեն 5-16 տարեկան երեխաների շուրջ 60 լավագույն հեղինակային ու կոլեկտիվ աշխատանքներ: Մասնակից երեխաները Գեղագիտական ազգային կենտրոնի և Քաղաքային մանկապատանեկան ստեղծագործության կենտրոնի սաներ են:
Ցուցահանդեսը կազմակերպել են ԱՊՀ, արտերկրում բնակվող հայրենակիցների և միջազգային հումանիտար համագործակցության գծով դաշնային գործակալության ներկայացուցչությունը:

8 June 2010 - 11:58 AMT
9 июня в выставочном зале Российского центра науки и культуры (РЦНК) в Армении откроется выставка детских рисунков, посвященная Победе в Великой Отечественной войне. Выставка пройдет под девизом «Пусть всегда будет солнце!», «Пусть всегда будет мир!».
Как сообщает пресс-служба представительства «Россотрудничество» в Армении, на выставке будут представлены более 60-ти лучших авторских и коллективных работ 30-ти ребят от 5 до 16 лет, которые занимаются в Национальном центре эстетики и в Городском центре детского и юношеского творчества.
Выставку организовали представительство Федерального агентства по делам СНГ, соотечественников проживающих за рубежом и по международному гуманитарному сотрудничеству (Россотрудничество) в Армении.