28 June 2010 - 11:12 AMT
Չնայած այն հանգամանքին, որ Վերին Լարս սահմանային անցակետը արդեն մեկ ամիս է ինչ անխափան աշխատում է, այնուամենայնիվ, նրա թողունակությունը զգալիորեն տուժել է 5-6 տարվա պարապուրդի արդյունքում: Այդ մասին Երևանում լրագրողներին է ասել Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը:
Ըստ նրա, ապրիլին անցակետի այցելության ժամանակ նախարարը հանդիպել է վրացական կողմի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել է անցակետի գործունեությանն առնչվող հարցեր, այդ թվում նաև թունելի վիճակի մասին: «Վրացական կողմը խոստացել է աջակցել և ասֆալտապատել թունելը շրջանցող ճանապարհի 12-13 կմ հատվածը, ինչը կապահովի անցակետի անխափան աշխատանքը»,-ասել է նա:

28 June 2010 - 11:12 AMT
Несмотря на то, что КПП «Верхний Ларс» уже как месяц работает бесперебойно, тем не менее, его пропускная способность значительно пострадала в результате простоя в течение 5-6 лет. Об этом журналистам в Ереване сказал министр транспорта и связи Армении Манук Варданян.
По его словам, в ходе посещения КПП в апреле текущего года министр встретился с грузинской стороной и обсудил вопросы его функционирования, в том числе и состояние тоннеля. «Грузинская сторона пообещала оказать содействие и заасфальтировать 12-13 км в обход тоннеля, чтобы обеспечить бесперебойную работу пропускного пункта», – сказал он.