1 July 2010 - 14:07 AMT
ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է «Արարատ գրուպ» ՍՊԸ կողմից «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով ներմուծված ապրանքների նկատմամբ կիրառված այդ ռեժիմի ժամկետը երկարաձգել մինչև 2014թ. մայիսի 5-ը: Հանքային ջրերի և ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրություն կազմակերպելու նպատակով հիշյալ ընկերությունը ՀՀ տարածք է ներմուծել ժամանակակից տեխնիկա և տեխնոլոգիա, կատարել մոտ 5 մլն ԱՄՆ դոլար ներդրում` Արտաշատ քաղաքում կառուցելով շենքեր և շինություններ:
Մինչև տարեվերջ կկատարվի ևս 22 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով ներդրում` դրա ընդհանուր թիվը հասցնելով 27 մլն դոլարի: Արդյունքում ակնկալվում է ստեղծել մինչև 220, հետագայում` ևս նույնքան աշխատատեղ: Կառավարության այս որոշումը կայացվել է ՀՀ օրենսդրությանը համապատասխան` հաշվի առնելով տարածքային համաչափ զարգացման անհրաժեշտությունը, մարզերում նոր աշխատատեղերի ստեղծման կարևորությունը:

1 July 2010 - 14:07 AMT
Правительство РА разрешило продлить до 5 мая 2014 года срок таможенного режима «временный ввоз» по отношению к товарам, ввезенным по данному режиму ООО «Арарат груп». С целью организации розлива минеральных вод и производства безалкогольных напитков компания ввезла на территорию республики современную технику и технологии, осуществила инвестиции на 5 млн. долларов, построив в городе Арташате здания и сооружения.
До конца года будут осуществлены инвестиции еще на 22 млн. долларов. В результате ожидается, что будет создано 220 рабочих мест, в дальнейшем – еще столько же. Это решение правительство приняло в соответствии с законодательством РА, учитывая необходимость пропорционального развития территорий и важность создания новых рабочих мест в областях.