1 July 2010 - 14:08 AMT
Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկը 2010 թվականի մայիս և հունիս ամիսներին հրատարակել է «Հայաստանի տնտեսությունը միջազգային գնահատումներում» և «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կանխատեսման և քաղաքականության վերլուծության համակարգը» գրքերը, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Առաջին գրքում ներկայացված են Հայաստանի տնտեսության 1993-2009թթ. զարգացումների վերաբերյալ միջազգային ֆինանսական կառույցների և օտարերկրյա անկախ հետազոտական կազմակերպությունների գնահատականները (ինդեքսները, վարկանիշերը): Իսկ երկորդ գրքում հանգամանալից ներկայացված է գնաճի նպատակադրման ռազմավարության ներքո ԿԲ կողմից դրամավարկային քաղաքականության իրականացման ողջ գործընթացը:

1 July 2010 - 14:08 AMT
Центральный банк Армении в мае-июне текущего года опубликовал книги – «Экономика Армении по международным оценкам» и «Система политики анализа и прогнозирования Центрального банка Армении», сообщает пресс-служба ЦБ РА.
В первой книге представлены оценки международных финансовых структур и иностранных независимых исследовательских организаций (индексы, рейтинги) относительно развитий экономики Армении в 1993-2009 годах. Во второй же книге подробно представлен весь процесс реализации денежно-кредитной политики ЦБ в рамках целесообразной стратегии.