Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2010թ. հունիսին
մայիսի համեմատ գրանցվել է սակագների 0.1 տոկոս հավելաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է հանրային սննդի 0.1 տոկոս, բուժսպասարկման 0.7 տոկոս, հանգստի կազմակերպման 1.9 տոկոս, իրավական ու բանկային 2.2 տոկոս ծառայությունների սակագների հավելաճով:
Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով, 2010թ. հունիսին մայիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է տրանսպորտի ծառայությունների սակագների 1.8 տոկոս նվազում (կապված օդային տրանսպորտի ծառայությունների սակագների 5.0 տոկոս նվազման հետ), իսկ կենցաղային բնույթի, բնակարանային-կոմունալ, կապի, մշակույթի ոլորտի, կրթության համակարգի ծառայությունների սակագների մակարդակը նախորդ ամսվա համեմատ մնացել է անփոփոխ:

2 July 2010 - 09:17 AMT
В июне 2010 года по сравнению с маем в сфере предоставленных населению услуг был зафиксирован рост цен на 0,1%, что в основном обусловлено повышением тарифов в сфере общественного питания на 0,1%, медицинского обслуживания на 0,7%, организации отдыха – 1,9%, юридических и банковских услуг – 2,2%.
При этом согласно официальным данным Статистической службы Армении, в отчетный период в республике было зафиксировано снижение тарифов на транспортные услуги на 1,8% (связано с сокращением цен на воздушный транспорт на 5%). А тарифы в сфере бытовых и коммунальных услуг, услуги связи, культуры, сферы образования в июне по сравнению с маем не изменились.