2 July 2010 - 11:25 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն պարգևատրեց իր հաճախորդներին` «Հայջրմուղկոյուղի» ընկերության լավագույն բաժանորդներին
2008թ.-ից սկսած «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ իր ծառայություններից բարեխղճորեն օգտվողների միջև անց է կացնում նախադեպը չունեցող ակցիա ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համատեղ, որը հանդիսանում է ակցիայի գլխավոր հովանավորը և ընկերության գլխավոր գործընկեր բանկը` Հայաստանի մարզերում ջրի օգտագործման դիմաց գանձվող վճարների հավաքագրման ասպարեզում:
Ինչպես հաղորդում է բանկի գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, ակցիան անց է կացվում չորս ամիսը մեկ անգամ, և յուրաքանչյուր խաղարկության ընթացքում որոշվում են 4 մրցանակակիրներ (յուրաքանչյուր շրջանից մեկական բաժանորդ, բացառությամբ ք. Երևանը): Սակայն երկրորդ հեռուստավիճակահանության ժամանակ SAUR ֆրանսիական ընկերությունը իր կողմից ընտրեց ևս երկու հաղթողների: Վիճակահանության 6 մրցանակակիրներից յուրաքանչյուրը ՎՏԲ-Հայաստան բանկի կողմից կստանան 300 հազարական դրամ և VISA վճարային քարտ:
ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մհեր Գրիգորյանը նշեց, որ բաժանորդների կողմից իրենց պայմանագրային պարտավորությունների բարեխիղճ կատարումն արդեն զգալի աճի է հանգեցրել Հայաստանի մարզերում ջրի օգտագործման դիմաց գանձվող վճարների հավաքագրման ասպարեզում:
Իր հերթին «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորենն իր հերթին երկրի բնակչությանը կոչ արեց ջրի օգտագործման դիմաց վճարումները կատարել ժամանակին և բանկերի միջոցով, քանզի դա առավել հարմար է, արագ և հուսալի:

2 July 2010 - 11:25 AMT
С 2008 года ЗАО «Армводоканал» проводит беспрецедентную акцию среди добросовестных пользователей услугами компании совместно с ЗАО «Банком ВТБ (Армения)», являющимся генеральным спонсором акции и главным банком-партнером компании по сбору платежей за воду в регионах Армении.
По итогам очередного розыгрыша крупных денежных призов обладателями выигрышных номеров с денежными призами стали 6 гражданина из Алаверди, Вайка, Егегнадзора, Арарата, Спитака и Эчмиадзина.
Как сообщает пресс-служба банка, акция проводится раз в четыре месяца, и в каждом туре определяется 4 победителя (по одному абоненту из каждого региона, исключая г. Ереван). Но в рамках второго телерозыгрыша французская компания SAUR со своей стороны выбрала еще двоих победителей. Каждый из шести победителей получат по 300 тыс. драмов и пластиковые карты VISA от Банка ВТБ (Армения).
Заместитель генерального директора ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Мгер Григорян отметили, что добросовестное выполнение абонентами своих договорных обязательств уже привело к значительному росту собираемости платежей за воду в регионах Армении.
В свою очередь, генеральный директор ЗАО «Армводоканал» Патрик Лорен в очередной раз призвать все население страны осуществлять платежи за воду своевременно и через банки, так как это удобно, быстро и надежно.