2 July 2010 - 12:46 AMT
2010 թ. հուլիսի 4-ին լրանում է «Նորվիկ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի 4 տարեկանը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը: «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ին հաջողվեց անցյալում թողնել ֆինանսական ճգնաժամով պայմանավորված և կազմակերպության համար բարդ ժամանակահատվածը: «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Տերյանի խոսքերով, Հայաստանում տնտեսական ճգնաժամը առաջին հերթին յուրաքանչյուր կազմակերպության կայունության ստուգումն էր, և ցավոք, ոչ բոլորը կարողացան դիմագրավել այդ փորձությանը, սակայն արդեն այսօր «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ն իր ճիշտ մշակված ռազմավարության շնորհիվ ապացուցեց իր ճկունությունը համաշխարհային տնտեսության ելևէջների նկատմամբ:
Այսօրվա դրությամբ «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ի ռազմավարության հիմնական ուղղությունն է հանդիսանում բիզնես-վարկավորումը, որի ծավալները օրեցօր աճում են: Հաշվի առնելով այն փաստը, որ ֆինանսական ճգնաժամից հետո շատ ձեռնարկություններ լրացուցիչ ֆինանսավորման կարիքն ունեն, «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ի փորձագետները համարում են, որ բիզնես-վարկավորումը այն բնագավռն է, որտեղ կազմակերպությունը կկարողանա առաջարկել առավել մրցունակ պայմաններ` ձեռնարկատերերին աջակցելու և Հայաստանի տնտեսության զարգացումը խթանելու համար:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ն վաղուց հայտնի է հայկական ֆինանսական շուկայում որպես գերժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման առաջատար: 2010 թվականի ընթացքում «Նորվիկ» ՈՒՎԿ-ն կշարունակի ակտիվորեն կիրառել նորագույն տեղեկատվական տեխնոլոգիաները ժամանակի խնայման և առավելագույն հարմարավետության ապահովման նպատակով, հավատարիմ մնալով իր կարգախոսին` գնահատել հաճախորդների ժամանակը և հարմարավետությունը:
«Այս 4 տարվա ընթացքում կատարած գործը լավ հիմք է հանդիսանում կազմակերպության հետագա զարգացման համար: Արդեն այսօր մենք աշխատում ենք տրամադրել մեր հաճախորդներին նորանոր հնարավորություններ»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

4 июля 2010 года “Норвик” УКО исполняется 4 года, сообщает пресс-служба компании. “Норвик” УКО удалось оставить позади сложный для организации период, обусловленный финансовым кризисом. По словам исполнительного директора “Норвик” УКО Александра Теряна, экономический кризис в Армении явился в первую очередь проверкой на прочность для каждой организации, и к сожалению не всем компаниям удалось пережить его, однако уже сегодня “Норвик” УКО удалось доказать свою устойчивость к перепадам мировой экономики благодаря грамотно разработанной стратегии.
На сегодняшний день основным направлением стратегии “Норвик” УКО является бизнес-кредитование, объемы которого постепенно увеличиваются. Учитывая тот факт, что после финансового кризиса многие предприятия особенно нуждаются в дополнительном финансировании, эксперты “Норвик” УКО считают бизнес-кредитование той сферой, где организация сможет предложить наиболее конкурентоспособные условия для поддержки предпринимателей и развития экономики Армении.
Как отмечается в сообщении, “Норвик” УКО широко известна на армянском финансовом рынке как лидер внедрения новых технологий. В 2010 году “Норвик” УКО продолжит активное применение новейших информационных технологий в целях экономии времени и обеспечения максимального удобства, еще раз подтверждая верность своему принципу – ценить время и комфорт своих клиентов.
”Многое из того, что сделано за 4 года – это хороший фундамент для осуществления перспективного развития организации в будущем. Уже сегодня мы работаем над тем, чтоб открыть новые возможности для нас и наших клиентов”, – отмечается в сообщении.