2 July 2010 - 13:21 AMT
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը 2010թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում տրամադրել է շահումով խաղի կազմակերպման 11 և խաղատան 2 լիցենզիա: Միևնույն ժամանակ 12 շահումով խաղի և 1 խաղատան լիցենզիաները ուժը կորցրած են ճանաչվել, 13 շահումով խաղի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների գործողությունը կասեցվել է:
01.01.2010-01.07.2010թթ. ընկած ժամանակահատվածում խաղատների, շահումով խաղերի և վիճակախաղերի կազմակերպիչների նկատմամբ կիրառվել է տուգանք` համապատասխանաբար 9 մլն 100 հազար, 4 մլն 500 հազար և 500 հազար դրամի չափով: 13 շահումով խաղերի, 3 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիայի նկատմամբ կիրառվել է նախազգուշացում:
Կիսամյակային տվյալներով` այս ոլորտից օրենքով սահմանված կարգով գանձվել է 285 մլն դրամ պետական տուրք, որից 185 մլն` շահումով խաղերի և 100 մլն դրամը` խաղատների գծով: Հուլիսի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են 96 շահումով խաղի, 13 խաղատան և 4 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներ, հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
խաղատների, շահումով խաղերի և վիճակախաղերի կազմակերպիչներիc 2010թ. առաջին կիսամյակում գանձվել է 14,1 մլն դրամ տուգանք

В течение первого полугодия 2010 года Министерство финансов Армении выдало лицензии на организацию 11 игр с выигрышем и 2 игорного дома, а 12 лицензий на организацию игры с выигрышем и 1 лицензия на организацию игорного дома были признаны утратившими силу. Одновременно 13 лицензий на организацию игры с выигрышем, 3 лицензии на организацию игорных домов 1 лицензия на организацию лотереи были признаны утратившими силу. Об этом сообщает пресс-служба Минфина РА.
За текущий период были оштрафованы игорные дома, организаторы игр с выигрышем и лотерей в размере 9.1 млн. драмов, 4.5 млн. драмов и 500 тыс. драмов соответственно. Помимо этого, за указанный период в отношении организаторов 13 игр с выигрышем, 3 игорных домов и 1 лотереи было сделано предупреждение.
По данным за первое полугодие, в установленном законом порядке было выплачено госпошлин в размере 285 млн. драмов, в том числе 185 млн. драмов – по линии игорных домов, 100 млн. драмов – по линии игр с выигрышем.
По состоянию на 1 июля 2010 года на территории Армении действует 96 лицензий на организацию игр с выигрышами, 13 лицензий – игорных домов и 4 лицензии на организацию лотерей.