7 July 2010 - 08:07 AMT
Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև կստորագրվի լեռնադահուկային զբոսաշրջության զարգացման մասին համաձայնագիր
Թբիլիսիում հուլիսի 7-ին նախատեսվում է Հայաստանի, Վրաստանի, Ադրբեջանի միջև լեռնադահուկային զբոսաշրջության զարգացման մասին համաձայնագրի ստորագրում: Ինչպես հաղորդում է «Բիզնես Գրուզիան», համաձայնագիրը ենթադրում է այդ ոլորտի զարգացում միանման չափորոշիչներով:
Համաձայնագիրը կստորագրվի Թբիլիսիում կայանալիք Հարավային Կովկասում լեռնաառողջարանային կենտրոնների զարգացման մասին երկօրյա համաժողովի արդյունքում:
Համաժողովին հրավիրվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարարությունների և զբոսաշրջության բաժանմունքների ներկայացուցիչներ: Միջոցառումը նպատակ ունի ծանոթանալ ավստրիական Ինսբրուկի փորձի հետ մարքեթինգի կառավարման և լեռնադահուկային զբոսաշրջության կենտրոնների պլանավորման ոլորտում:

7 July 2010 - 08:07 AMT
В Тбилиси 7 июля планируется подписание соглашения между Грузией, Азербайджаном и Арменией о развитии горнолыжного туризма. Как сообщает «Бизнес Грузия», соглашение предполагает развитие данной сферы по одинаковым стандартам.
Подписание соглашение станет итогом двухдневной конференции в Тбилиси по развитию горно-курортных центров на Южном Кавказе. Мероприятие проходит при организации департамента туризма и курорта Минэкономики и устойчивого развития Грузии и в нем принимают участие австрийские и немецкие специалисты.
На конференцию приглашены и представителя министерства экономики и департамента туризма Азербайджана и Армении. Мероприятие ставит целью знакомство с опытом Австрии-Инсбрука в сфере правления маркетинга и планирования горно-туристических центров.
Как заявляют организаторы мероприятия, развитие туристических центров является комплексным вопросом и подразумевает пространственное планирование, учет инфраструктуры, застройки, создания туристических проектов, норм оперирования, маркетинга и других вопросов.