13 July 2010 - 08:22 AMT
Հայաստանի տարածքում հակակարկտային կայանների տեղադրման հարցը դարձել է իրականություն, և մինչև 2012-ի վերջ Հայաստանի մարզերում նախատեսվում է տեղադրել 250 հակակարկտային կայան: Այդ մասին հուլիսի 13-ին Երևանում լրագրողներին հայտնել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը:
Նա նաև նշել է, որ տարերային աղետների պատճառով երկրի գյուղատնտեսությանը մեծ վնաս է հասցվել, իսկ վնասի չափսերը միչև հիմա չեն որոշվել: «Արդեն տեղադրվել են շուրջ 100 հակակարկտային կայաններ, ևս 48-ը կտեղադրվեն միչև տարեվերջ, որի համար պետբյուջեից հատկացվել է 450 մլն դրամ»,- ասել է նա:

13 July 2010 - 08:22 AMT
Вопрос установления противоградовых станций на территории Армении стал реальностью, и до конца 2012 года в областях Армении планируется установить 250 противоградовых станций. Об этом журналистам 13 июля в Ереван сказал министр сельского хозяйства РА Герасим Алавердян.
В связи с этим глава министерства отметил, что из-за стихийных бедствий большой урон был нанесен сельскому хозяйству страны, а размеры до сих пор еще подсчитываются. «Уже установлено порядка 100 противоградовых станций, еще 48 будет установлено до конца года, на что из госбюджета было выделено 450 млн. драмов», – сказал он.