15 July 2010 - 09:56 AMT
Տիգրան Սարգսյան. Ճանապարհների վերականգնմանն ուղղված լրացուցիչ ֆինանսավորումը հասնում է 4,5 մլրդ դրամի
Հայաստանի կառավարությունը հուլիսի 15-ի նիստի ժամանակ որոշել է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությանը միջոցներ հատկացնել , որով կվերականգնվի հանրապետական ճանապարհահատվածների մի մասը. Հալիձոր-Սատանի կամուրջ-Տաթև հատվածը 13-14 կմ երկարությամբ (500 մլն դրամ), Քարաշեն-Բերդ-մինչև պետական սահման 11 կմ երկարությամբ (900 մլն դրամ) և Թալին-Դաշտադեմ շրջանում գյուղական ճանապարհները (772 մլն դրամ):
Իր հերթին, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ կառավարությունը ճանապարհների վերականգնմանն ուղղված լրացուցիչ ֆինանսավորումը հասցնում է 4,5 մլրդ դրամի, որով վերացվում են նաև հորդառատ անձրևների և այլ բնական աղետների հետևանքները։

15 July 2010 - 09:56 AMT
Тигран Саркисян: Дополнительное финансирование, направленное на восстановление дорог, достигает 4,5 млрд. драмов
Правительство Армении на заседании 15 июля приняло решение о выделении министерству транспорта и связи РА денежных средств на восстановление поврежденных в результате проливных дождей и других стихийных бедствий дорог.
Как сообщил министр транспорта и связи РА Манук Варданян, выделенные средства будут направлены на восстановление дорог в трех направлениях: участка Алидзор – мост Сатани – Татев, протяженностью в 13-14 км (500 млн. драмов), Карашен – Берд – до государственной границы, протяженностью в 11 км (900 млн. драмов) и участки сельских дорог в районе Талин – Даштадем (772 млн. драмов).
В свою очередь премьер-министр Армении Тигран Саркисян подчеркнул, что дополнительное правительственное финансирование, направленное на восстановление дорог, тем самым достигает 4,5 млрд. драмов.