16 July 2010 - 14:28 AMT
Հուլիսի 16-ին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն` «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման վերաբերյալ։ Մասնավորապես քննարկվել են Երևան քաղաքում քաղաքային կոշտ թափոնների կառավարման նպատակով պետություն-մասնավոր փոխգործակցության վերաբերյալ հարցերը։
Այնուհետև միջազգային փորձագետները ներկայացրել են Երևան քաղաքում աղբահանության և սանիտարական մաքրման աշխատանքների կազմակերպման, ինչպես նաև Նուբարաշենի աղբավայրի կառուցման ու շահագործման խնդիրների և դրանք միջազգային չափորոշիչներին համապատասխանեցնելու իրենց մոտեցումները։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է շահագրգիռ բոլոր գերատեսչություններին խորհրդակցության ընթացքում հնչեցված հարցերը ևս մեկ անգամ քննարկելև ներկայացնել կառավարության հաստատմանը։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:

16 July 2010 - 14:28 AMT
С участием премьер-министра Армении Тиргана Саркисяна в правительстве РА состоялось заседание, посвященное обсуждения проекта закона РА «Об уборке мусора и санитарной очистке».
Как сообщает пресс-служба правительства РА, в частности, были обсуждены вопросы сотрудничества государство – частный сектор в области управления твердыми отходами в городе Ереване. В связи с этим международные эксперты представили свои подходы с учетом международных стандартов.
Глава правительства поручил всем заинтересованным сторонам еще раз обсудить озвученные на заседании вопросы и представить их в правительство РА.