21 July 2010 - 13:04 AMT
Կյանքից հեռացել է հայկական բժշկական գիտության երախտավոր, մանկավարժ, հասարակական գործիչ ու առողջապահության կազմակերպիչ Էմիլ Գաբրիելյանը, հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և իմ անունից ցավակցում եմ Էմիլ Գաբրիելյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, գործընկերներին և սաներին»,- ասել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով, Էմիլ Գաբրիելյանն այն եզակիներից էր, ով օժտված էր ոչ միայն վառ ու բազմակողմանի տաղանդով, այլև մարդկային կարևոր առաքինություններով: «Նրա անուրանալի վաստակն ու մեծ ներդրումը գնահատված են թե՛ պետության, թե՛ մասնագիտական հանրության կողմից: Մեծ մարդն ու գիտնականը վայելում էր ոչ միայն իր գործընկերների, այլև շատերի հարգանքն ու համակրանքը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

21 July 2010 - 13:04 AMT
Ушел из жизни известный деятель армянской медицинской науки, педагог, общественный деятель и организатор здравоохранения Эмиль Габриелян, сообщает пресс-служба правительства РА.
«От имени правительства Армении и от себя лично выражаю соболезнования членам семьи, родным, коллегам и воспитанникам Эмиля Габриеляна», – сказал премьер-министр РА Тигран Саркисян.
По словам главы правительства, Эмиль Габриелян был одним из тех немногих, кто был наделен не только ярким и многосторонним талантом, но и важными человеческими добродетелями. «Его непреходящие заслуги и большой вклад были оценены как государством, так и профессиональным сообществом. Большой человек и ученый пользовался уважением и симпатией не только своих коллег, но и многих других», – отмечается в сообщении.