Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում հանդիպել է միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը: Վարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումների կազմակերպումը համագործակցության ռազմավարական ուղղությունները և առաջնահերթությունները հստակեցնելու համար։
Հայաստանի և միջազգային դոնոր կազմակերպությունների միջև համագործակցության վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը։ Նա ներկայացրել է ՀՀ կառավարության գերակայությունները և անդրադարձել դոնոր կազմակերպությունների աջակցությամբ ըստ ոլորտների իրականացվող ծրագրերին։
Դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին հանդիպումը նախաձեռնելու համար և ընդգծել հանդիպումների պարբերական անցկացման կարևորությունը։
Հաջորդիվ` մտքերի փոխանակման ընթացքում, քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։ Մասնավորապես, անդրադարձ է արվել համագործակցության ծրագրերի համար միասնական տեղեկատվական բազայի ձևավորման և դոնոր կազմակերպությունների միջև երկկողմ ու բազմակողմ համագործակցության համակարգման հարցերին։
Ամփոփելով քննարկման արդյունքները` կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է էկոնոմիկայի նախարարությանը զբաղվել ՀՀ կառավարություն-դոնոր կազմակերպություններ համագործակցությանը նվիրված կայքի ստեղծմամբ, որը պարունակելու է տեղեկատվություն համատեղ իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ։

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился с представителями международных организаций-доноров, сообщает пресс-служба правительства. Глава правительства придал важность встречам в таком формате с точки зрения уточнения направлений и приоритетов сотрудничества.
С докладом о сотрудничестве Армении с международными организациями-донорами выступил министр экономики Армении Нерсес Ерицян, который представил приоритеты армянского правительства и программы, реализуемые посредством донорских организаций.
В свою очередь представители донорских организаций поблагодарили премьера за организацию подобной встречи и подчеркнули важность их периодического проведения.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес. В частности, коснулись вопроса формирования единой базы данных для программ сотрудничества, а также вопроса двустороннего и многостороннего сотрудничества между организациями-донорами.
По итогам встречи, Тигран Саркисян поручил министру экономики заняться созданием сайта, посвященного сотрудничеству с организациями-донорами, который будет содержать информацию о программах сотрудничества.