27 July 2010 - 13:46 AMT
«Հավի ձու կճեպով» ապրանքային շուկայում իրականացվող վարույթը քննարկելու նպատակով Հայաստանի Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) հրավիրել է միջազգային փորձագետների, հաղորդում է Հանձնաժողովի մամլո ծառայությունը:
Գերմանիայի տեխնիկական համագործակցության ընկերության (GTZ) Մրցակցության քաղաքականության կիրարկման բարելավմանն ուղղված համատեղ գործողությունների` «Մասնավոր հատվածի զարգացումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի փորձագետներ Մարտին Միտիմայերը և Էրբերհարդ Ֆեսը ՏՄՊՊՀ մասնագետներին փորձագիտական խորհրդատվություն կտրամադրեն «Հավի ձու կճեպով» ապրանքային շուկայում իրականացվող վարույթի վերաբերյալ:
Հուլիսի 27-30-ը արտասահմանցի փորձագետները նաև ՏՄՊՊՀ աշխատակիցների համար դասընթաց-քննարկում կանցկացնեն, որի ընթացքում կքննարկվեն Հանձնաժողովի աշխատանքում ծագած օրենսդրական խնդիրները:

27 July 2010 - 13:46 AMT
С целью оказания содействия в рассмотрении дела, возбужденного Государственной комиссией по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении на товарном рынке «Куриные яйца» были приглашены международные эксперты, сообщает пресс-служба Комиссии.
Эксперт программы «Развитие частного сектора на Южном Кавказе» GTZ Мартин Митимайер и Эрберхард Фес предоставят консультативную помощь относительно этого дела, поскольку на этом рынке за последние месяцы было зарегистрировано резкое снижение цен на яйца.
Как отмечается в сообщении, эксперты 27-30 июля проведут для сотрудников ГКЗЭК Армении тренинг-обсуждение, во время которого будут обсуждены законодательные проблемы, возникающие в ее работе.