Երիտասարդության միջազգային օրվան նվիրված ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում տեղի ունեցավ կամավորների մասին տեսաֆիլմերի երիտասարդական փառատոնի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը: Մրցույթին ներկայացված էին կազմակերպությունների և մասնավոր անձանց կարճամետրաժ ֆիլմեր, որոնք տեղադրվել էին համացանցում` համընդհանուր քվեարկության համար:
Փառատոնի հաղթողներ են ճանաչվել Արա Մելիքջանյանը և «Ագաթ» հասարակական կազմակերպությունը: Հաղթողները պարգևատրվել են ֆոտոխցիկով և բջջային հեռախոսով:
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունն իր ուղերձում ասել է, որ այսօրվա սոցիալական և տնտեսական մարտահրավերները հիմնավորում են երիտասարդության նկատմամբ ցուցաբերված հատուկ ուշադրությունը: «Ես հաճախակի եմ ոգեշնչվում այն երիտասարդների բարի կամքով, տաղանդով և գաղափարաբանությամբ, որոնց հանդիպում եմ ամբողջ աշխարհում: Նրանք կարևոր ներդրում են կատարում աղքատության հաղթահարման, հիվանդությունների տարածման և կլիմայական փոփոխությունների դեմ պայքարում, ինչպես նաև հազարամյակի զարգացման նպատակներին հասնելու մեծ գործում», – ընդգծել է նա:

К Международному дню молодежи в ереванском офисе ООН прошла церемония вручения наград победителям молодежного фестиваля видеофильмов о волонтерах. В конкурсе были представлены короткометражные фильмы, как частных лиц, так и организаций. Фильмы были размещены в интернете для всеобщего голосования.
Победителям фестиваля были признаны Ара Меликджанян и общественная организация «Агат». В качестве приза победителям были вручены сотовые телефоны и фотокамеры.
В послании по поводу Дня молодежи Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун подчеркнул, что сегодняшние социальные и экономические вызовы обосновывают специальное внимание по отношению к молодежи. «Меня часто вдохновляет добрая воля молодежи во всем мире, их таланты и идеалы. Они осуществляют важный вклад в наше дело по преодолению бедности, в борьбе против распространения болезней и климатических изменений, а также в достижении целей по развитию Тысячелетия», – добавил он.