19 August 2010 - 13:51 AMT
Հայաստանի կառավարությունը 113,3 մլն դրամ է հատկացրել ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի իրավաբանական անձանց պետռեգիստրի գործակալության կողմից Երևան քաղաքում իրավաբանական անձանց գրանցման ծառայությունների մատուցումը «Մեկ պատուհանի կանգառ» (ՄՊԿ) սկզբունքով իրականացնելու համար համապատասխան տարածքի նորոգման և կահավորման նպատակով։ Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը, նման որոշում է ընդունվել օգոստոսի 19-ին կայացած նիստում, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: «Դրա շնորհիվ կկրճատվեն ՄՊԿ-ում օրենքով սահմանված գրանցման վճարն ընդունելու ընթացակարգը և ժամկետը, ՄՊԿ-ն կօժտվի առգիծ ռեժիմով աշխատելու հնարավորությամբ և այլն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Այս հարցի առնչությամբ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այն կարևորներից է արդարադատության նախարարության 2010թ. ծրագրում և գտնվում է նախարարի անմիջական հսկողության ներքո։ ՄՊԿ-ն չափազանց լուրջ բարեփոխում է և համակողմանիորեն պետք է լուսաբանվի մամուլում։
Վարչապետը կարևորել է նաև ՀՀ արդարադատության նախարարի ներկայացրած «Ավտոտրանսպորտային միջոցների կայանատեղերի տեղական տուրքի մասին» և «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» օրինագծերը, որոնք ԱԺ հավանությանն արժանանալուց հետո կկարողանան բեկում մտցնել նշված ոլորտներում։

19 August 2010 - 13:51 AMT
Правительство Армении выделило 113,3 млн. драмов с целью ремонта и обустройства соответствующих помещений для предоставления по принципу «одно окно, одна остановка» услуг по регистрации юридических лиц в городе Ереване агентством государственного регистра юридических лиц аппарата министерства юстиции РА. Как сообщает пресс-служба правительства, такое решение было принято на заседании 19 августа, которое вел премьер-министр Тигран Саркисян. «Благодаря этому сократятся установленные законом процедуры и сроки приема оплаты за регистрацию по принципу «одно окно, одна остановка», работа по которому станет возможной в режиме онлайн», – говорится в сообщении.
В связи с данным вопросом Тигран Саркисян отметил, что это один из важных вопросов в программе министерства юстиции на 2010 год, находящийся под непосредственным контролем министра.
Премьер-министр также отметил важность представленных министром юстиции РА законопроектов «О местной пошлине за места стоянки автотранспортных средств» и «О вывозе мусора и санитарной очистке», которые после одобрения в Национальном собрании смогут внести перелом в указанных сферах.