Օգոստոսի 24-ին հրավիրված կարգավարական խորհրդակցության ժամանակ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ վարչության նախագահ, գլխավոր տնօրեն Կ. Կարապետյանը հիմնական ուղղություններով ամփոփեց և ընդհանուր գնահատականներ տվեց ընկերության ընթացիկ գործունեությանը:
Հատուկ ուշադրություն հրավիրվեց Հրազդանի ՋԷԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկում ընթացող աշխատանքների ժամանակացույցին, ԳԳՄ-երում աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման միջոցառումների իրականացման, ինչպես նաև համակարգում ֆինանսական հոսքերի օպտիմալ կառավարմանը վերաբերող խնդիրներին:
Կ. Կարապետյանը, ի թիվս մի շարք հանձնարարականների, առանձնահատուկ նշեց, որ ձմռան նախապատրաստական աշխատանքների կազմակերպումը պետք է կատարվի անհրաժեշտ մակարդակով, ապահովելով ազդանշանային սարքավորումների տեղադրման և սպասարկման գործընթացը: 1-04 վթարա-կարգավարական ծառայության աշխատանքներում պետք է ապահովվի բարձր կարգապահություն և որակ:
Կ.Կարապետյանի խոսքով, առաջիկա ձմռանը համակարգը իր սպառողներին պետք է ցուցաբերի օրինակելի սպասարկում` առաջնորդվելով «Ոչ մի պատահար բազմաբնակարան շենքերում» կարգախոսով:

В ходе состоявшегося 24 августа диспетчерского совещания председатель правления – генеральный директор ЗАО «АрмРосгазпром» Карен Карапетян обобщил по основным направлениям и дал общие оценки текущей деятельности компании.
Особое внимание было уделено графику работ на пятом энергоблоке Разданской ТЭС, реализации мероприятий по повышению эффективности работы в ФГГ, а также вопросам, касающимся оптимального управления финансовыми потоками в структуре компании.
Среди ряда прочих поручений гендиректор особо отметил, что организация работ по подготовке к зимнему сезону должна быть проведена на необходимом уровне, с обеспечением процесса установки и обслуживания систем безопасности. В работе диспетчерско-аварийных служб должны быть обеспечены высокая дисциплина и качество.
По словам Карапетяна, предстоящей зимой компания должна предоставить своим потребителям образцовое обслуживание.