2 September 2010 - 10:46 AMT
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT39026115 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկըª 776 մլն 280 հազ. դրամ, որից մրցակցային` 776 մլն 280 հազ. դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 576 մլն 280 հազ. դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 529 247 344 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 11.7187 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերութ¬յունը` 12.0000 տոկոս:
Աճուրդին մասնակցել է 3 դիլեր, հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

2 September 2010 - 10:46 AMT
2 сентября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 39-недельных облигаций серии AMGT39026115 объемом в 576,28 млн. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняли участие 3 дилера.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос – 776,28 млн. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 576,28 млн. Доход, полученный от размещения, составил 529,25 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 11.7187%, при точке отсечения 12%.