Moody's վարկանիշային գործակալությունը անփոփոխ է թողել Արդշինիվեստբանկին շնորհած տեղական արժութային ավանդների Ba2 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ, արտարժութային ավանդների Ba3 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ, ինչպես նաև ֆինանսական կայունության ("BFSR") “D-” վարկանիշները:
Արդշինինվեստբանկը Moody's-ի սանդղակի “D-” BFSR չափանիշով, Ba3 վարկանիշներին արժանացել է կապիտալիզացիայի բարձր մակարդակի շնորհիվ, ինչպես նաև որպես Հայաստանի ամենամեծ մասնաճյուղային ցանց ունեցող բանկերից մեկը: Արդշինինվեստբանկը, մատուցում է ունիվերսալ բանկային ծառայություններ Հայաստանի ողջ տարածքում, ինչպես նաև մասնաճյուղեր ունի Լեռնային Ղարաբաղում: Բանկը ակտիվ ներդրումներ է կատարում տնտեսության բազմաթիվ ոլորտներում: Ինչպես նշեց Արդշինինվեստբանկի վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանը. «Եթե հաշվի առնենք անցած տարվա տնտեսական բարդ իրավիճակն, ապա Moody’s հեղինակավոր գործակալության վարկանիշների պահպանումը լավ գնահատական կարող եմ համարել մեր բանկի համար, միաժամանակ անհրաժեշտ քայլ` դեպի կայուն զարգացում:
Այս վարկանիշները մեզ հնարավորություն կտան միջազգային կապիտալի շուկաներից միջոցներ ներգրավելու, ինչպես նաև ավելի զարգացնելու մեր հարաբերությունները հին և նոր գործընկերների հետ` թե’ Հայաստանում և թե’ արտերկրում»: Այս մասին հաղորդում է Արդշինինվեստբանկի մամլո ծառայությունը:

2 September 2010 - 11:15 AMT
Международное рейтинговое агентство Moody's оставило неизменными присвоенные ранее рейтинги армянскому Ардшининвестбанку: долгосрочный Ba2 и краткосрочный Not Prime по вкладам в местной валюте, рейтинги долгосрочный Ba3 и краткосрочный Not Prime по критериям вкладов в инвалюте, а также рейтинг финансовая стабильность (“BFSR”) “D-”. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, Ардшининвестбанк удостоился рейтингов (“BFSR”) “D-” и Ba3 благодаря высокому уровню капитализации, а также как банк, имеющий самую большую филиальную сеть.
«Если учесть сложную экономическую ситуацию прошлого года, то сохранение рейтингов, присвоенных Moody's, я могу расценивать, как хорошую оценку для нашего банка. Эти рейтинги позволят нам привлечь средства от международных рынков капитала, а также расширить наше сотрудничество, как с новыми, так и старыми партнерами в Армении и за ее пределами», – сказал председатель правления Ардшининвестбанка Нерсес Караманукян.