3 September 2010 - 10:11 AMT
Հայաստանի պետգնումների էլեկտրոնային համակարգի աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով հատկացվել է 2 մլն դրամ
Հայաստանի պետգնումների էլեկտրոնային համակարգի աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով հատկացվել է 2 մլն դրամ:
Ինչպես հաղորդել է կառավարության նիստի ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, պետգնումների էլեկտրոնային համակարգը ներմուծելու համար ներդրվել են զգալի միջոցներ: «Համակարգի ամենօրյա այցելությունը հասնում է 700-ի, ավելին, մենք օրական 7000 նամակ ենք ստանում: Այդ ծավալներն աճի դրական միտում ունեն, սակայն դրանց սպասարկման համար բավարար տեխնիկական միջոցներ չկան»,- ասել է նա և հավելել, որ կստեղծվի «թեժ գիծ», որի համար նախատեսվում է ծախսել հատկացված միջոցները:

С целью повышения эффективности работы электронной системы государственных закупок Армении, министерству финансов страны будет выделено 2 млн. драмов.
Как сообщил в ходе заседания правительства министр финансов РА Тигран Давтян, в рамках внедрения электронной системы госзакупок было инвестированы значительные средства. «Ежедневное посещение системы достигает 700, более того, мы получаем ежедневно до 7000 писем. Эти объемы имеют положительную тенденцию роста, однако для их обслуживания недостаточно технических средств», – сказал он. При этом он добавил, что будет создана «горячая линия», на что и предполагается потратить выделенные средства.