6 September 2010 - 12:16 AMT
Սեպտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել 52 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT52059118 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, աճուրդին մասնակցել է 3 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 736 մլն 605 հազ. դրամ, որից մրցակցային` 736 մլն 605 հազ. դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 336 մլն 605 հազ. դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 300 003 283 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 12.0664% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 12.2997%::

6 сентября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 52-недельных облигаций серии AMGT52059118 объемом в 336,6 млн. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 3 дилера.
Объем эмиссии ГККО – 1 млрд. драмов, а спрос на них – 736,6 млн. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Объем размещения облигаций составил 336,6 млн. Доход, полученный от размещения, составил 300 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 12,0664%, при точке отсечения 12,2997%.