7 September 2010 - 12:21 AMT
«Նոր եթերաշրջանի նախաշեմին Հայաստանի հանրայի հեռուստատեսությունում (ՀՀՀ) տեղի են ունեցել մեծ փոփոխություններ: Համաձայն Արմեն Ամիրյանի հրամանգրի, ՀՀՀ գլխավոր պրոդյուսեր է նշանակվել Գագիկ Բունիաթյանը»,- հաղորդել է Հայաստանի Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանրային խորհրդի ղեկավար Ալեքսան Հարությունյանը սեպտեմբերի 7-ի մամլո ասուլիսում: Նրա խոսքերով, Հրաչյա Քեշիշյանը դարձել է Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի գլխավոր խորհրդական, ինչպես նաև Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի խորհրդին առընթեր գեղարվեստական խորհրդի ղեկավար:
Ալեքսան Հարությունյանն ընդգծել է նաև, որ նոր եթերաշրջանում, որը կսկսվի սեպտեմբերի 21-ին, հանրային հեռուստատեսության ղեկավարությունը նախապատվություն կտա ոչ թե սերիալներին և զվարճալի ծրագրերին, այլ լուրջ վերլուծական և լրատվական ծրագրերին: Դրա հետ կապված նա նշեց, որ Գևորգ Ալթունյանը նշանակվել է «Հայլուր» լրատվական ծրագրի տնօրենի տեղակալ:

7 September 2010 - 12:21 AMT
“В преддверии нового эфирного сезона на Общественном телевидении Армении произошло много перемен. Согласно подписанному Арменом Амиряном приказу, генеральным продюсером Общественного телевидения Армении назначен Гагик Буниатян”,- сообщил руководитель Общественного совета телевидения и радио Армении Алексан Арутюнян на пресс-конференции 7 сентября. По его словам, Грачья Кешишян, прежде занимавший эту должность становится генеральным советником Общественного телевидения и радио Армении, а также руководителем художественной комиссии при совете общественного радио и телевидения Армении.
Алексан Арутюнян подчеркнул также, что в новом эфирном сезоне, который начнется с 21 сентября, руководство Общественного телевидения будет отдавать предпочтение не сериалам и развлекательным программам, а серьезным аналитическим и новостным программам. В связи с этим он подчеркнул, что заместителем директора информационной программы “Айлур” стал Геворг Алтунян, а сама программа с 21 сентября начнет выходить в новом, улучшенном павильоне.